Селски сладкиш с панетоне или козунак
Покрай великденските празници, ако на някой случайно му остане изсъхнал козунак или защото не му е бил по вкуса, предлагам тази рецепта, в която да го вложи:
Продукти:400 г панетоне или козунак (леко изсъхнали)70 г амарети или ореховки
2 бр. яйца
1 л прясно мляко
60 г какао
30 мл ром
20 мл ликьор Коантро
50 г кедрови или бадемови ядки
настъргана кора от 1 портокал
сол
масло за намазване на формата
Приготвяне:
Панетонето се нарязва на кубчета и се накисва в млякото за 2 часа.
Сместа се изсипва в намазана с масло тава. Отгоре се поръсват ядките.
След като се извади от фурната, се изчаква да изстине и тогава се разрязва и поднася.
Приятен апетит!
Източник: dallacucinadijo.blogspot.bg
Коментари
Публикуване на коментар