Селски сладкиш с панетоне или козунак

 

Покрай великденските празници, ако на някой случайно му остане изсъхнал козунак или защото не му е бил по вкуса, предлагам тази рецепта, в която да го вложи:

Продукти:

400 г панетоне или козунак (леко изсъхнали)
70 г амарети или ореховки
2 бр. яйца
1 л прясно мляко
60 г какао
30 мл ром
20 мл ликьор Коантро
50 г кедрови или бадемови ядки
настъргана кора от 1 портокал
сол
масло за намазване на формата

Приготвяне:

Панетонето се нарязва на кубчета и се накисва в млякото за 2 часа.


Разбива се в блендер и се добавят яйцата, солта, какаото, алкохолът, портокаловата кора и натрошените амарети. Всичко се разбърква добре. 




Сместа се изсипва в намазана с масло тава. Отгоре се поръсват ядките. 


Пече се в предварително загрята на 160 градуса фурна около 90 минути. На повърхността на сладкиша трябва да се образуват пукнатини. 



След като се извади от фурната, се изчаква да изстине и тогава се разрязва и поднася.



Приятен апетит!

Източник: dallacucinadijo.blogspot.bg

Коментари

Популярни публикации от този блог

Постна крем-супа с червена леща

Паста със зеле и картофи

Крем-супа от грах