Продукти:450 г брашно + 100 г за доомесване
180 г захар
100 г мед
80 г масло
2 бр. яйца
2 ч.л. хлебна сода
За крема:
400 г сварено подсладено кондензирано мляко или *Дулсе де лече*
400 г заквасена сметана (по възможност с по-голям % масленост)
150 мл течна сметана
2 с.л. мед
Приготвяне:
Яйцата се разбиват със захарта. Добавят се медът, маслото и содата. Сместа се загрява на котлона, на водна баня. Бърка се, докато се разтопи захарта. Дърпа се от огъня и се добавя 450 г брашно. Разбърква се добре, покрива се с домакинско фолио и се оставя за 1 час.
След това се омесва с останалото брашно. Тестото не трябва да лепне по ръцете (ако е необходимо се намазняват).
Разделя се на 8 части, като всяка се разточва на кръг с диаметър 25 см върху набрашнена хартия за печене. Отгоре също се поръсва брашно и след това се набожда с вилица. Всяка платка се пече за 3 минути в предварително загрята на 200 градуса фурна.
Кремът се приготвя, като се разбива кондензираното мляко с меда и заквасената сметана. Отделно се разбива течната сметана с миксер и двете смеси се обединяват.
Корите се подреждат една върху друга, като всяка от тях се маже с крема. Тортата се прибира за 12 часа в хладилника. Украсява се по избор.
Приятен апетит!
Източник: vk.com
Коментари
Публикуване на коментар